Технологія вирощування огірків

 

Попередники

Гарбузові, зокрема й огірки, не можна саджати вдруге на тому ж місці. Їхніми попередниками мають бути картопля, коренеплоди. Але найкраще гарбузові ростимуть на товстому шарі компосту.

 

Грунт

Ґрунт заправляють добривами до посіву або висаджування розсади. Причому упор роблять на гній або пташиний послід. Можна навіть свіжий, не перепрілий - у ньому більше азоту, а огіркам тільки цього і треба. Не забувайте і про пісок. Коренева система в огірків ніжна, а рихлити міжряддя не рекомендується - корені погано відростають. Пухкий піщаний ґрунт підтримає рослини в потрібному тонусі. Також слід взяти мішок соломи (будь-якої – житньої, вівсяної), спалити, відтак попіл змішати з землею на огіркових грядках (перед висіванням).

 

Насіння

Найбільш прийнятні сорти та гібриди огірка для шпалерного способу вирощування – скороспілі ранньостиглі сорти, а саме: Харківський, Кущовий, Конкурент, Бригадний, гібриди першого покоління - Роднічок, Криниця, Контакт, Круїз, Епілог.

 

Посадка

Якщо огірок розводять через розсаду, то її вирощують у весняних плівкових теплицях або в парниках. При цьому найкращий метод у торфяних таблетках, кубіках або касетах. Кубіки, або горщечки, складаються з поживного грунту, приготованого за рецептом (у% до загального обсягу): земля дернова - 40, торф низинний - 40 , гній перепрілих - 10, тирса - 10.

Термін посіву насіння у горщечки - перша декада квітня. У горщик висівають по два насіння огірка, а потім при посадці розсади залишають одне розвинене рослина. Насіння зашпаровують на глибину 0,8 - 1 см. Горщечки встановлюють на гряди або стелажі теплиці. Оптимальну температуру грунту в період від посіву до появи сходів витримують у межах 26-28 °; після появи сходів - вдень 20-22, вночі 16-17 °. Температура води для поливу розсади повинна бути не нижче 22 - 24 °.

 Підсвічування денним світлом починають з появи сходів. Цей прийом скорочує термін вирощування розсади, прискорює надходження врожаю. Відносну вологість повітря підтримують у межах 70 - 80%. Зволоження грунту помірне.

Інколи висаджують насіння прямо у грунт (в північній частині України та на Прикарпатті – у середині травня.). Насіння при стрічковому способі зі схемою розміщення 40 + 160 і 24 см (між рослинами в ряду). Норма висіву насіння 2-3 г на 10 м 2. Для зручності посіву виготовляють маркер - дерев'яний, брус перерізом 4X7 см і довжиною 3,2 м, на якому закріплені конусоподібні шипи - гнездоделателі висотою 5 см. Відстань між центрами гнізд 12 см. До бруска кріплять ручку з розкосами. За 10-12 год до посіву ділянку необхідно гарненько полити. Без маркера насіння висівають по 2 шт. в лунку, глибина закладення 2 - 4 см.

Якщо ж висаджують розсадою то розсаду висаджують у грунт у фазі 3-4 справжніх листків у віці близько 25 діб. Густота стояння рослині не менше 42-46 шт. на 10 м 2. Найкращий спосіб – рядковий через 50-80 см.  см міжряддя і 40- 50 між рослинами.

У повторних посадок залишіть по одній рослині через кожні 20-25 см. Насіння висівається густіше, але якщо не прорідити, кущі можуть іти в бадилля через нестачу світла.

 

Догляд

Підживлення розсади

Коли огірки зійдуть, у 10 л води розмішати півлітрову банку попелу від соломи, додати 1 л молока і 20 крапель йоду. Цією сумішшю покропити грядки з огірками, через тиждень повторити, і так – тричі.

У плодоносних рядках огірків замульчуйте ґрунт перегноєм на 5-10 см. Це і підживлення, і заміна розпушуванню ґрунту.

Сіянці огірка 2-3 рази підживлюють. При появі першого справжнього листа вносять розведений у воді коров'як 1:4 і пташиний послід 1:7. Також не варто забувати про органічне підживлення - тирсу, солому, сіно, виполоті бур'яни та опале листя - огірки з'їдять все, навіть гілки. І тільки спасибі скажуть. Ну а щоб «не хімією єдиною» - настоюйте в бочці бадилля бур'янів. Відмінна заміна коров’яку та пташиному посліду. Концентрацію змінюйте за станом рослин. Чим блідіше листя, тим менше розводьте настій. Перегодовані азотом рослини видно відразу за великими темно-зеленими листями. У цьому випадку робіть більш тривалі перерви між підживленнями.

 

Загальний догляд за огірками

Висаджені у ґрунт огірки не люблять дощику зі шланга. Найкраще для цих примхливих овочів приготувати натуральну підживку. У бочку або балію з водою вкиньте кілька пучків ранньої кропиви. Цим настоєм добре поливати розсаду в горщиках та на грядці. Завдяки такому поливанню до пасльонових і гарбузових культур не чіпляється жодна болячка.

Щоб зібрати хороший урожай огірків, треба Коли огірки зійдуть, у 10 л води розмішати півлітрову банку попелу від соломи, додати 1 л молока і 20 крапель йоду. Цією сумішшю покропити грядки з огірками, через тиждень повторити, і так – тричі. Урожай можна буде збирати аж до осені.

Ще один природній і народний спосіб боротьби з огірковим шкідником -кліщем, який тче павутиння під листками і на плодах це оприскування розчино гірчиці у пропорції 1:100. Його слід проводити зранку.

Однак, у огірків є одна велика проблема – кривий плід. Важливо знати її причини. На сьогодні відповіді немає, однак деякі овочівники пов’язують кривизну огірка з нестачою азоту. Тому слід посилити підживлення коров’яком або свіжою органікою з поливанням її Байкал ЕМ1. Крім того мабуть варто висадити у грунт під огірки рослини, що сприяють зростанню азотофіксуючих бактерій (бобові, люпин, конюшина, люцерна), або замульчувати грядку привяленими бобовими. Можна застосувати біопрепарат ФІЛАЗОНІТ МЦ. Часто гачки виходять через полив холодною або засоленою водою. Холодну воду треба попередньо потримати у бочці. А із солоною водою нічого не зробиш, можна порекомендувати тільки магнітні насадки на шланги. Вони так намагнітять іони солей, що ті не затримаються у ґрунті і швидко будуть вимиті з шару, де розташовуються корені.

 

Збирання урожаю

 В середньому огірки можна збирати в 40-ка денний строк після сходження. Якщо ж їх вирощувати в парниках чи теплицях то звичайно на 10- днів раніше можна поласувати зеленими огірочками. 


пізнавельне відео

рекомендуємо прочитати:

Додаткові ресурси

юридична допомога
юридична допомога
сайт про природнє рибоводство
сайт про природнє рибоводство
все про опалення і котли
все про опалення і котли

Банери сподвижників по органічному землеробству

сайт про органічне землеробство в теплицях
сайт про органічне землеробство в теплицях
інтернет-журнал органічного землеробства
інтернет-журнал органічного землеробства
Громадська спілка Пермакультура в Україні
Строительный калькулятор
Погода
Погода в Івано-Франківську

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

GPRS data read page