Вирощування ріпчатої цибулі сорту Ексібішин

Останніми роками все більшої популярності у приватних дачників і городників набирає такий сорт ріпчастої цибулі як голландський сорт Ексібішин.

 Виведений цей сорт цибулі в Голландії. Цибулини його досить великі за розміром, вага однієї може доходити до 500 гр. (За деякими відомостями - до 1 кг.). При правильній агротехніці з одного кв. метра отримують до 3-х кг цибулин. На відміну від звичайних, вони солодкі, без присмаку гіркоти, тому, коли вам доведеться різати їх для приготування салату, сльози не бризнуть з ваших очей. Деякі вважають таку цибулю солодощами за його солодкість і вживають в свіжому вигляді, подібно яблукам. До недоліків ріпчастої цибулі сорту Ексібішен слід віднести короткий термін її зберігання: при температурі до плюс 4 градусів  зберігається тільки до Нового року.

Все ж технологія вирощування має свої особливості і тонкощі, а тому варто на них зупинитись більш детально. Зважаючи на те, що період вегетації цього сорту цибулі становить до 80 днів найкраще в середніх широтах вирощувати її через розсаду. При чому лише такий метод гарантує значну вагу цибулин, оскільки умови відкритого ґрунту для проростання з насінини в нас несприятливі.

Чернушку (насіння цибулі, не цибульки!) висівають у легкий торфоґрунт з 1/3 прокаленого піска. Період висівання від середини лютого до кінця березня. Попередньо насіння бажано "проклюнути", що можна зробити різними способами, наприклад,  замочити на кілька годин в теплій воді. Після цього їх слід обернути вологою тканиною і в такому вигляді залишити на 2 - 3 доби. Для знезараження насіння їх потрібно перед посадкою помістити в розчин марганцівки (1гр на 1 л води) приблизно на 8 годин при температурі близько 40 градусів.

Висівати краще кожну насінинку в окремий продовгуватий вузький стаканчик. Перші сходи повинні з'явитися протягом 2-3х тижнів. Після цього головним завданням городника є утримання світлового дня не менше 10-ти годин (тобто з досвічуванням), тепмературного режиму 18-25 0С та вологості 60%. Слідкувти треба за тим, щоб перо розсади не заламувалось. Перед висадкою в ґрунт перо зстригають на відстані 10-15 см. від цибулини. Розсаджують рядками, відстань між якими не менше 25 см, а відстань в рядку не менше 15 см.

Для покращення зростання і набору своєї генетичної ваги в лунку вносять калійні (деревну золу) чайну ложку на лунку та аналогічну кількість кальцію (перемелену скорлупу від яєць). Для уникнення знищення розсади цибулевою мухою її обсипають тютюновим пилом, золою або червоним перцем. А протягом вегетації посадку цибулі підливають  розчином нашатирного спирту (3ст.ложки нашатирного спирту на відро води). Бажано це робити ввечері і не підливати в дощову погоду при вирощуванні у відкритому ґрунті.

Підживлювати найкраще щотижня розчином коровяку, розчином мочевиию або розчином курячого посліду. Пропорції 1до 10 і на 10 літрів. (Відро мочевини на 7-10 відер води).

При вирощуванні в СЗҐ цибуля переважно краще розвивається хоча технологія така сама. Крім того період вегетації можна продовжити до 90-днів. У захищеному ґрунті головним завданням є недопущення пересушування в теплиці. Збирають коли зелені пагони пожовкли і опустились.Піддівають вилами і просушують не менше 10-ти днів в сухому темному місці (горищі). Зберігають при температурі 4-70С.

 

пізнавельне відео

рекомендуємо прочитати:

Додаткові ресурси

юридична допомога
юридична допомога
сайт про природнє рибоводство
сайт про природнє рибоводство
все про опалення і котли
все про опалення і котли

Банери сподвижників по органічному землеробству

сайт про органічне землеробство в теплицях
сайт про органічне землеробство в теплицях
інтернет-журнал органічного землеробства
інтернет-журнал органічного землеробства
Громадська спілка Пермакультура в Україні
Строительный калькулятор
Погода
Погода в Івано-Франківську

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

GPRS data read page