Часник

Часник невибагливий до умов вирощування, може витримувати морози та весняні приморозки. Встигає набрати вагу за рахунок весняної вологи, тому вимагає меншої кількості поливів. При вирощуванні звертайте увагу на те, який це сорт - озимий чи ярий. Дотримуйтесь строків посадки. Так коли і як садити часник під зиму? Посадка озимого часнику здійснюється за 25-30 днів до настання стійких морозів. Це роблять з кінця вересня до середини жовтня, орієнтуючись на місцеві кліматичні особливості. При ранній посадці часник почне нарощувати зелену масу, а при пізній - не встигне укоренитися. А це не дуже добре, тому що може призвести до втрати рослин і врожаю. Якщо терміни дотримані, то під зиму часник піде з добре розвиненим коренем і зможе переносити морози до - 25 ˚ С.

Посадка озимого часнику так само вимагає відбору матеріалу. Бажано вибрати зубки великого розміру. А якщо вони будуть від великих цибулин, то це ще краще. Дрібні зубки використовувати тільки у крайньому випадку. Якщо ви щорічно будете вести відбір самого великого та вдалого матеріалу на посадку, то вирощений вами часник буде теж великим. Звичайно, зубки відбирати тільки від здорових цибулин, не уражених хворобами. І все одно для гарантії якості потрібно перед посадкою (озимого часнику) провести обробку розчином марганцівки. Досить буде витримати в теплому розчині годин 12, потім промити. Добре прогріти 2 години при температурі 40 ˚ С. Для посадки часнику під зиму підбираємо місце, де не росли цибулинні бажано близько 4-5 років.

Це повинна бути не замокаюча взимку, захищена від північних вітрів ділянка. Бажано внести перегній або компост. А ось на вирощування часнику внесення азотних добрив і свіжого гною діє погано. Так що використовуйте калійні та фосфорні добрива при відсутності органіки. Посадка часнику під зиму не повинна бути мілкою. Глибина приблизно 7-8 см, можна рахувати як 3 висоти зубка. За дрібної посадки взимку часник (озимий) виштовхне на поверхню,він замерзне. Якщо ґрунт дуже глинистий, то глибину можна зменшити на 2 см.

Коли будете садити озимий часник, то зверніть увагу на відстань між зубками. Вона повинна бути близько 6-10 см. А між рядами зручна для обробки. Часто садять озимий часник стрічками по кілька рядів через 15-20 см. А між стрічками залишають близько 40см. Посадка озимого часнику поливається (бажано), адже восени часто не вистачає в ґрунті вологи. Потім мульчують. При мульчуванні не утворюється кірка, добре зберігається волога.

Вирощування озимого часнику вимагає укриття, особливо при безсніжних і малосніжних зимах. При підмерзанні ґрунту (зазвичай це початок грудня) посадка озимого часнику покривається соломою або опалим листям. Можна також використовувати стебла кукурудзи, або інші матеріали для укриття.

Навесні ці матеріали знімаємо та далі вирощуємо часник.

Періодично для поновлення посадкового матеріалу для розмноження використовуємо повітряні бульбочки часнику від стрілкуючих сортів. На стрілці влітку формуються бульбочки, які ми збираємо і в ті ж терміни висаджуємо під зиму, але не глибоко. З низ утворюються однозубки - маленькі цибулинки. Які ми влітку викопуємо і садимо восени, як описаний вище озимий часник. Далі звичайне вирощування часнику. Це й буде оздоровлення та оновлення рослини через бульбочки.

.


пізнавельне відео

рекомендуємо прочитати:

Додаткові ресурси

юридична допомога
юридична допомога
сайт про природнє рибоводство
сайт про природнє рибоводство
все про опалення і котли
все про опалення і котли

Банери сподвижників по органічному землеробству

сайт про органічне землеробство в теплицях
сайт про органічне землеробство в теплицях
інтернет-журнал органічного землеробства
інтернет-журнал органічного землеробства
Громадська спілка Пермакультура в Україні
Строительный калькулятор
Погода
Погода в Івано-Франківську

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

GPRS data read page