Кропив'яний чай - швидка підкормка азотом рослинах

Думаю, що всі дачники щороку після висадки розсади через декілька днів спостерігають пожовтіння листя, особливо, в нижній частині розсади а з часом їх усихання. Відбувається це тому, що як би ви не намагались не порушувати кореневу систему рослини при пересадці відбувається обрив коріневої системи, що в вою чергу зменшує потік води і мінеральних елементів до рослили і вона починає обирати пріоритери. А поскільки перше завдання рослини зайоювати висоту для доступу до сонця вона "годує" верхні листки, а нижні отримують по "залишковому принципу". По-друге, якщо садити розсаду традиційним методом - в лунку, та ще й на дно добавити перегною, або його добре "розпушити" коріння попадають у вкрай невигідні умови.Якщо перегній - починають скоріше загнивати (анаеноробний процес) та щей доступ до "чужих капілярних ходів" присипаний безструктурним грунтом. Корінню спочатку необхідно "продовбувати тоннель" аж тоді починати годівлю поверхневої частини. По третє, після пересадки різко падає так званий "тургорний тиск" рослин, через відтік рідини в кореневу систему (як злив в бачку каналізації) . А як відомо в деяких рослин його значення 510 атмосфер!, тому кореневий "насос" повинен добре запрацювати, щоб рослина "встояла". І четверте основна причина пожовтіння: відсутність азоту в рослині ,через його відсутність у грунті в прикореневій зоні. Азот "утворюють" азотофіксуючі бактерії, які є "постачальниками" для рослин. Після висадки рослин в ґрунт колонії цих бактерій оселяються на коренях і в зоні коріння (це добре видно в бобових), однак для розвитку популяції потрібен час і відповідні елементи - зв'язаний азот, тобто рештки інших рослин.

се це відбувається за тиждень-два після висадки доки рослина не приживеться і не адаптується до нових умов існування. А якщо згадати, що саме в цей час рослину і "чекають"усі її болячки і шкідники, то дачнику необхідно чимось допомогти...Шукаючи на просторах ютюбу природні методи боротьби з хворобами рослин, натрапив на цікаве відео про підживлення петрушки чаєм з кропиви. Так от, як вказує автор методу кропива містить азот у легкодоступному вигляді, який можна "відібрати" просто замочивши кропиву у воді. Чим довше - тим концетрованіший буде чай. Отже, якщо таким чаєм поливати пожовклу петрушку можна вбити одразу двох зайців: і підживити "доступним" розчиненим у воді азотом і позбавитись моркв'яної мушки, що любить шкодити петрушці.

Компостні чаї: "три в одному".

Вода, поживні речовини і захист від хворіб. Ось головні переваги використання у овочівництві та садівництві компостних чаїв. Компостний чаай - це в розчинені у воді мікроелементи для живлення рослин та колонії мікроорганізмів - помічників, або краще постачальників цих мікроелементів до рослини. Їх виготовляють по різному, але наслідок один - усі вони є методом природнього землекористування, а в поєднанні з мульчуванням посадок та вирощуванням сидеральних культур забезпечують з часом стабільний урожай, і головне, - здорову їжу. А з використанням ЕМ-препаратів, процес ґрунтотворення стає ще більш динамічнішим. Пропоную декілька відео з приготування таких препаратів.


Write a comment

Comments: 0

пізнавельне відео

рекомендуємо прочитати:

Додаткові ресурси

юридична допомога
юридична допомога
сайт про природнє рибоводство
сайт про природнє рибоводство
все про опалення і котли
все про опалення і котли

Банери сподвижників по органічному землеробству

сайт про органічне землеробство в теплицях
сайт про органічне землеробство в теплицях
інтернет-журнал органічного землеробства
інтернет-журнал органічного землеробства
Громадська спілка Пермакультура в Україні
Строительный калькулятор
Погода
Погода в Івано-Франківську

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

GPRS data read page