Про що мовчить ґрунт

Про що мовчить ґрунт.

За останні пів століття людство практично перестало вживати їжу, що вирощена в ґрунті, про який ми ведемо мову, а переважно споживає продукцію рослинного або тваринного походження, вирощену переважно в певному субстраті, що нагадує ґрунт. Особливо це стосується овочів і фруктів. Зернові і злаки ще вирощують на полях, а овочі - в закритому ґрунті. Я свідомо наголошую - в закритому, а не захищеному, бо в промислових теплицях немає ґрунту, і той субстрат закривають від всього живого, а годують рослини мінеральними розчинами, направляючи їх в кореневу систему (гідропоніка) або аєрозольно на висячі коріння (аєропоніка). Інші живі організми в такій системі не лише зайві а й шкідливі. І відповідні наслідки ми вже відчуваємо. Насамперед, це значне зростання онкологічних захворювань, вірусних і бактеріальних інфекцій, які раніше не були такими масовими. Розірвавши зв"язок з живим ґрунтом ми перестали отримувати не лише певні види мінералів і мікроелементів, сполук неорганічного походження, а взагалі перекрили дорогу "носіям" інформації від органічного світу. Але будучи симбіонтами з усіма організмами на Землі, ми не можемо жити "самі собі". Бо зміни, що відбуваються в ґрунті повинні корелюватися зі змінами в усіх живих організмів на Землі. Інакше ми стаємо "інопланетянами" для живих організмів планети Земля.

Сучасна природнича наука ще дуже далека від розуміння справжніх процесій біоценозу, що відбувається в Природі, а тим більше в окремомих природнії середовищах. Наприклад, таких як ґрунт. Вчені лише недавно перестали називати ґрунт субстратом де можна вирощувати сільськогосподарські культури. Лише зараз вони починають спостергати ґрунтові процеси і роблять деякі обережні висновки щодо "ґрунту як організму". 

Так що ж таке  ґрунт? До цього часу ми вважали, що це так зване "біокосне тіло природи" (тіла живої (організми) і косної (гірські породи та мінерали) природи) і займає особливе проміжне положення. У його складі беруть участь як мінеральні, так і органічні речовини, у тому числі велика група специфічних сполук — ґрунтовий гумус. Невід'ємну частину ґрунту — його живу фазу — складають живі організми: кореневі системи рослин, тварини різного розміру, що живуть у ґрунті, величезна різноманітність мікроорганізмів. І все ж називати грунт живим вони ще не насмілюються...Але нам що до них? Ми люди не вчені...

 

Ми бачимо, що насправді ґрунт це живий організм, або краще живий симбіоз живих організмів, які постійно його змінюють, наповнюють, окислюють, розчиняють, синтезують...живуть. Я називаю такі процеси, що постійно відбуваються в організмі ґрунту як ґрунтобіоз. Передбачаю, що невдовзі з"явиться і окрема природнича наука, що буде вивчати ці процеси співжиття.

Що ж таке справжній живий ґрунт. Це, насамперед, місце життя і розвитку живих організмів, яких ми споживаємо як їжу. Тобто сам ґрунт є жимим, можна сказати що це жива система, в якій є всі органи для його народження і розвитку. Ось погляньте на малюнок.

Хоча ця схема досить спрощена, однак і вона дає змогу усвідомити, що ґрунт не є просто набором мінеральних солей, природніх утворень та неорганічних хімічних сполук.

Життя - ось основна принципова різниця міє ґрунтом і субстратами. В ґрунті воно є завжди. І зимою і влітку. З водою і без води, з киснем і без кисню. В різних формах але завжди. А субстрат - мертвий. В ньому живуть лиш ті організми, які створені для знищення - цвіль, грибок (російською плесень), і лише тому, що в природі - що не є живим знищується, перетравлюється, поглинається і стає часткою живого. І це не якась філософія чи релігія, це сутність усього живого.

 

Складовими ґрунту є мільярди різних утворень. Навіть неживі елементи є завжди в складі живих. Це динамічне, рухливе і пульсуюче створіння. Воно вбирає все що є в середовищі нижче, вище, справі зліва і з середини і передає по ланцюжку споживання від найдрібніших організмів до найрозвинітіших. Я низиваю це біоінформаційна хвиля... (далі буде).

Write a comment

Comments: 0

актуально:

дружні сайти:

юридична допомога
юридична допомога
сайт про природнє рибоводство
сайт про природнє рибоводство
все про опалення і котли
все про опалення і котли

Метеодані для городника

Погода
Погода в Івано-Франківську

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Місячний календар для посівів
Місячний календар для посівів