Не ви обирате продукти для харчування, а ГМО обирають вас

 

В цієї проблеми є дві внутрішні проблеми... І перша полягає в тому, що досягнення генних інженерів дійсно вражають. В їхніх силах побороти не лише генетичні хвороби живих організмів (поки-що рослин), а й надати їм такі властивості, яких ніколи б у них і не було. Це одразу збільшує "зацікавленість" з боку грошовитих людей...і далі лише конвеєр. Ввели новий ген в рослину, запатентували і продали насіння. В результаті збільшення урожаю в рази, всім добре, гроші рікою. І навіть поодинокі побоювання не можуть зупинити бажання заробити...

 Друга проблема - це недоїдання і голод серед 2/3 населення Землі. Особливо в останні десятиліття. Практично лише за останнії 100 років людство збільшилось до більше 6-ти мільярдів. До 50-го року цього століття прогнозоване подвоєння тобто 12 млрд..Все б добре, але ж усі хочуть їсти. А голод не пан...Голодні люди злі і непередбачувані. Отже, якщо з точки зору контролю над голодними, то ГМО - найкращий "гуманний" метод...

Ще один аргумент "за" це те, що Природа, мабуть, не передбачала такого стрімкого розмноження гомо сапіенс. Адже популяції усіх живих організмів на Землі досить невеликі і обмежені, а методи збереження сталої кількості дуже жорстокі і невблаганні. Ми ж - зовсім інша форма життя. У нас кількість продуктів споживання не впливає на народжуваність, голод і холод також не є визначальним у зміні кількості популяції. У нас лише війни та епідемії "регулюють" людську популяцію, як би це пафосно не звучало... І чомусь здається, виживають не сильніші, як в природі, а нагліші і хитріші.

Все ж повернімося  генно-модифікованих організмів. Людство знало ще з палеоліту, що можна деякі кращі (поживніші для людини) властивості живих організмів, що використовувались в їжу, зберегти і продовжити. Емпірично, інтуїтивно  чи через свій розум ми доглупали, що  можна таким методом як селекція покращити якість продуктів чи збільшити урожай. І за сотні-тисяч років у нас з'явились досить непогані результати селекці, ми навіть дійшли до міжвидової селекції - гібридів...І тут нас стало дуже багато...Попередніх досягнень явно невистачає, щоб забезпечити їжею хоч половину населення Землі. От і почалися пошуки для розв'язання. І наука тут спрацювала прекрасно: можна просто почати вирощувати їжу в пробірці, а можна її наділити такими властивостями, що її ніхто крім нас не буде їсти. І все.

„Їжа - це влада! Ми використовуємо її, щоб змінити поведінку людей. Дехто назве це підкупом. Нам все одно, вибачатися ми не маємо наміру". Катерина Бертіні (Catherine Bertini), виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН, колишній помічник радника Міністра сільського господарства США. 

„Той, хто контролює нафту, в змозі контролювати держави; той, хто контролює продовольство, контролює людей”. Генрі Кіссинджер, 56-тий Державний секретар США. 

Ви скажете до чого тут ГМО...Все просто: продукти з ГМО вирощувати легше їх буде більше, значить можна більше прогодувати людей. Ніби все правильно. Бідні не особливо задумуються про якість їжі, вони думають лише про її наяність...Хто їм дасть їду той і буде для них головним. Тільки контроль і нічого більше. Інакше бідні ще прийдуть до багатих попросити "перекусити". Так уже було в історії людства і багатим - явно не сподобалось. Знайшли інший спосіб контролю. От і вся таємниця...Хоча, звичайно, вони б'ють себе в груди і називають цей бізнес - "допомогою голодним".

Наступні мої міркування і остороги стосуються самої "хімії процесу".Тобто, що таке ГМ-організм і як він утворюється. 

 

В першу чергу, треба зрозуміти, що це ніяка не селекція, як дехто собі уявляє. Притомний селекціонер не гвалтує природу в принципі. Він підбирає близкі і подібні організми і якість одного додає іншому, або таким же чином змінює щось неякісне в ньому. Можна, наприклад, добрий виноград, присадити на недуже добрий і отримаємо перший. Або навіть грушку на яблуню і...Тобто вам зрозуміло, що пилок від груші не може запилити кокос, а скорпіон пшеницю, бо це неприродньо. А от для генного інженера - це вже "минулий день". Він ще не таке може. Адже в основі усіх спадковостей є ген. Він "пам'ятає" що треба селікціонеру і переносить на своїх потомків ту якість. Однак, природньо він це робить століттями, ну роками...а  з допомогою певних маніпуляцій може зробити уже дітям. І це ще не все. Для генного "селікціонера" немає різниці у видах організмів. Чи це рослина, твари, чи плах чи риба. Головне взяти якіть одного і "надати" її іншому організму. І верх цинізму - надати тільки на те покоління (насіння) яке в тебе купують. Якості батьків "заснуть" уже на наступному поколінні. Дуже цікаво. І все ж як вони то роблять? 

 

Існують два основні методи вбудовування чужого гена в організм. 

 

Перший – бомбардирування ДНК мікрочастинками золота чи платини, які, як снаряди, заряджені необхідним геном. При цьому абсолютно не можливо зпрогнозувати, яка кількість трансгенів і в які саме місця генома буде імплантовано.  (Гено́м — сукупність всієї спадкової генетичної інформації організму, тобто всіх генів, некодуючих послідовностей ДНК та позахромосомного генетичного матеріалу. Термін «геном» був запропонований Гансом Вінклером в 1920 році для опису сукупності генів в гаплоїдном наборі хромосом організмів одного біологічного виду.)

 

Що таке ДНК? Це - програма розвитку організму. Так от: в цю програму роблять вставки чужої програми, взрізаючись по живому. Як кажуть програмісти вкладають чужий скрипт у свою програму.

 

Другий - більш поширений; в ньому транспортування необхідного гена відбувається за допомогою кільцевої ДНК, плазміди.

Потім плазміду вживляють в агробактерію. Агробактерії, в свою чергу, в рослинні клітини, а з тих вже вирощують саму ГМ-рослину.   

 

Плазміди здатні до розмноження. Вважалося, що плазміда, потрапляючи в шлунок, мусить повністю розкладатися на складові ферменти. Але як показали дослідження, це далеко не завжди відбувається. Кільцева плазміда виявилася досить міцною структурою. А тому ці плазміди вже знаходили в організмах тварин. 

 

Німецький вчений Девід Шуберт добавляв плазміди з геном флуоресцентного зеленого білку в корм для мишей. А потім знаходив його в різних органах. Також виявилося, що плазміди передаються потомству. Їх знаходили у новонароджених мишат в печінці, нирках, селезінці і тд. 

 

Все ж немало вчених не є такими категоричними. Адже, людський організм "перетравлює" всі види клітин в тому числі і генномодифікованих. Він ніби розкладає їх на складові частини і вже наш організм командує, що куди направити. Крім того, до цього часу в організмі людини не виявлені трансгени.

 

Моя думка проста - погано шукають. Бо недаремно в останні роки онкологічно хворих стає дедалі більше, особливо серед дітей. І саме це вважаю доказом передавання мутацій від батьків, які вже фактично "підсаджені" на ГМО продукти.

Щодо України.

Добре, що Україна вже прийняла закон про обов'язкове маркування продуктів щодо наявності ГМО. Хоча ми не можемо бути впевниними щодо того, чи не згодовувалась тваринам рослинна їжа ГМО...І як завжди у нас - чиновники кажуть, що в нас нема ГМО-продуктів, а інспектори їх знаходять у заморожених пельменях. Бо одне діло купляти офіційно насіння з ГМО, а інше - просто його садити. У нас 2/3 посівів кукурудзи - це  насіння ГМО. А соя то взагалі мабуть вся...Так, звісно ми їх не їмо, зате її згодовують птахам і тваринам яких ми вживаємо в їжу!

Тому висновок такий - органічне землеробство. Тільки цим шляхом можна йти. ГМО продукту не розв'яжуть проблему голоду, бо створюються лише як організми, що не бояться пестицидів або самі їх виробляють, тобто ціль ГМО - боротьба з шкідниками і хворобами..Ну і звісно - це бізнес...І хто сказав, що можна всіх нагодувати?

актуально:

дружні сайти:

юридична допомога
юридична допомога
сайт про природнє рибоводство
сайт про природнє рибоводство
все про опалення і котли
все про опалення і котли

Метеодані для городника

Погода
Погода в Івано-Франківську

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Місячний календар для посівів
Місячний календар для посівів