Хомобіологічний обіг - кругообіг розумної людини і природи!

Центральною ланкою технологій хомобіотичного обігу є переробка органічних відходів спільнотами організмів - деструкторами органіки (це препарати біологічного походження, найчастіше вони містять ферменти і мікроорганізми, котрі активно розкладають органіку). У результаті такої переробки ці відходи перетворюються або на корм для тварин, або в багатий органікою грунт ( так званий «екочерноземи»). На екочерноземі вирощуються рослини, які в свою чергу можуть бути згодовані знову тваринам. Гній та відходи корму передаються на "утилізацію" органічним деструкторам та хробакам. Цикл замикається. Таким чином хомобіотичний обіг - це штучна екосистема, незбалансована по потоках речовини і енергії. Причому незбалансована так, щоб на виході системи були б тільки вуглекислий газ, вода і корисна продукція(мясо тварин, птахів, риб). Людина в цій екосистемі виконує насамперед транспортні функції: передає результати життєдіяльності одних груп організмів іншим групам організмів. До складу ХБО можуть включатися організми будь-яких видів і будь-які відкриті по харчових ланцюгах співтовариства організмів .

Технології ХБО

Переробка органічних відходів личинками комах. Личинки домових мухи можуть використовуватися для швидкої переробки ряду концентрованих відходів, включаючи свинячий гній, пташиний послід і інші біовідходи в яких міститься дуже багато білка. Личинки різних жуків (деревних) можуть перетворити на такий корм відходи деровини. Такі комплекси залишаються поки що на рівні проектів.

Використання комплексу деструкторів для утворення екогумусу.

Переробка органічних відходів в штучні чорноземи (звані в джерелах по ХБО екочерноземами чи технічними чорноземами) проводиться за допомогою де-організмів: деяких видів бактерій, личинок комах та  дощових черв'яків. Здійснюється вона наступним чином: береться грунтовий субстрат (малопридатний грунт) і розміщується разом з свіжими біовідходами в ємності з дренежною системою, поверх додається комплекс бактерій (можливо Урумса або ЕМ 5). Далі процес йде сам в анаеробних(без доступу повітря) умовах і при підтримці належного рівня температури і вологості. Можливо органічні відходи можуть зажадати попередньої обробки мікроорганізмами. Використовуваний ту біоценоз - спільнота грунтових організмів. Одержуваний продукт відрізняється від широко розповсюджених грунтових сумішей тим, що в ході процесу його дозрівання в ньому формуються типова для чорнозему структура і спільнота грунтових організмів, включаючи літотрофи, здатних витягати з субстрату мікроелементи і бактерії, що розкладають гумус. Природно, що при зневодненні він втрачає ці властивості.

ХБО в нехарчових ланцюгах.

Технології ХБО можуть використовуватися і для переробки, наприклад, органічних відходів, забруднених важкими металами або іншими токсичними речовинами. У цьому випадку важкі метали включаються до складу гумусу і, таким чином, втрачають рухливість. Отриманий технічний чорнозем використовується для вирощування дерев.

 

 

Про відмінність концепцій ХБО і органічного сільського господарства.

Безумовно технології ХБО можуть застосовуватися в органічному сільському господарстві. В основі обох концепцій лежать родинні ідеї. Проте технології ХБО можуть застосовуватися і в звичайному сучасному індустріальному сільському господарстві для розшивки вузьких місць і навіть взагалі поза будь-яким зв'язком з сільським господарством. Наприклад, для переробки вмісту міських відстійників.

 Отже, ХБО - хомобіотичний обіг, обіг речовин, енергії та інформації, що направляється людиною розумною. Технології ХБО включають в себе, як мінімум, три блоки технологій: тваринництво, рослинництво та переробка органо-мінеральних субстратів грунтовими організмами .

За задумом автора концепції ХБО російського академіка Валерія Шапіро важливим є те, що хомобіотичний обіг є принципом ноосферного землекористування, принципом, за якими будуть відновлені давні біоценози, буде відновлено різноманітність живих організмів, буде відновлена еволюція біоценозів. (Сайт В. А. Шапіро http://homobiocycle.ru/ )

На сьогодні існує кілька господарств де технології ХБО вже впроваджені.

Хомобіологічний цикл на практиці.

Екочернозем вирощується в "чудо ящику. "Чудо-ящик" створений для виробництва еко- чорнозему. За рахунок системи дренажу виробляє грунтовий розчин. Проливають водою і збирають нейтральний грунтовий розчин. Шапіро стверджує, що отриманий на базі ЕЧ(екочорнозему) грунтовий розчин зберігає свої властивості відроджувати родючість і імунну систему рослин і при значному розведенні водою. Винаходи запатентовані і компанія Шапіро орієнтована на виробництво такої продукції: повноцінних продуктів харчування; культури черноземоутворюючих організмів; екочерноземов; концентрованого грунтового розчину; іншої екопродукції. Центральний принцип системи це переробка відходів тобто виконюється важливе завдання - безвідходне виробництво, так як відходи переробляються в родючий екочорнозем без непреємного гнійного запаху.

Ще один метод застосування принципу - це так звана темниця, що є також винаходом Шапіро. Біопродуктивність «темниці» з вирощування цілющою зелені зернових (пророщені злаки) при перерахунку на гектар становить 150 тонн на добу. Біопродуктивність «темниці» при вирощуванні мікроводоростей ще вища. Древні мешканці планети, мікроводорості, при створенні оптимальних умов, подвоюють біомасу за 20 хвилин, а це означає, що за годину їх біомаса збільшиться у 8 разів, за добу в 8 в 24 ступені разів! У "темниці" вирощується харчування для тварин. Обприскують насіння на пророщування тим самим "соком землі". "Темниця" Шапіро восьми ярусна за його твердженням площа "темниці" замінює в 500 разів більшу площу продуктивного поля. Ефективна робота з відходами - дає підстави В.Шапіро заявляти, що "відходів життєдіяльності однієї корови цілком достатньо, щоб прогодувати, як мінімум п'ять корів". Тобто в процесі переробки відходів утворюється енергія, що дає життя рослинам яких уже достатньо для годування 5-ти особин. нарощування енергії та біомаси використовуються в цьому випадку залишається без відповіді.

На думку Шапіро в еко-поселенні повинен бути присутнім широкий набір домашніх тварин, не можна обійтися одними козами або одними коровами. Обов'язковий набір тварин: перепілка, курка, качка, гусак, кролик, коза, баран, свиня, собака, корова, кінь . Рибницьке господарство причому з повним циклом від планктону до хижих риб.

актуально:

дружні сайти:

юридична допомога
юридична допомога
сайт про природнє рибоводство
сайт про природнє рибоводство
все про опалення і котли
все про опалення і котли

Метеодані для городника

Погода
Погода в Івано-Франківську

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Місячний календар для посівів
Місячний календар для посівів