Природодогоджаюче городництво. Як не працювати на городі?

Природоугождаюче, природосообразне городництво - це терміни, що вживаються для позначення технології вирощування сільськогосподарської продукції, переважно рослинної, при якій головним принципом є ненашкодити вже існуючому біоценозу, а лише "допомогти" йому виростити урожай для людини, поступово коретуючи кількість та видовий склад рослин на ділянці. Не зашкодь, а повчись у природи - говорить популяризатор-аматор, або як він сам себе називає - "мастер природосообразного земледелия" - Борис Бублик. Маючи невелику ділянку в Харківській області він вже став відомим на теренах не лише України, а й Білорусі, Росії, Казахстану. Для його "меланжевого городу", а саме так називається його перша книжка про цей вид природнього землеробства, важливим є не правильність грядок, наявність шлангу для поливу чи стаціонарної теплиці, а навпаки відсутність всіх цих "обов'язкових атрибутів" сучасного" землеробства.

Своїми "підгляданнями" за розвитком рослин в дикій природі він витворив власну методику отримання здорової і екологічної їжі. Мало того, він забороняє працювати на городі з ранку до вечора і не вважає догляд за городиною тяжкою справою Город для ліниви - ось як можна охорактеризквати його методику...І дійсно, коли знайомишля з методом постійно ловиш себе на думці: "а дійсно, навіщо я так мучився, коли природа про це подбала в інший спосіб.."

Ми пропонуємо Вам обов'язково переглянути відеосемінари за участю Б.Бублика та почитати його шедеври. Впевнені, що городництво і любов до свого живого городу у Вас точно з'явиться назавжди... 


Натуральне землеробство

Натуральне землеробство за методом основоположника грунтозахисної системи землеробства Івана Євгеновича Овсинського дає можливість отримувати великі врожаї без трудомісткою перекопування землі за допомогою плуга або лопати, а також без використання хімічних добрив.

Іван Євгенович Овсинський (1856-1909), піонера вітчизняного безплужного землеробства, що став основою поновлюваного органічного рослинництва. Спочатку Овсинський працював на Далекому Сході. Повернувшись додому, став працювати в Бессарабії, потім у Подільській губернії. Десять років відточував свою нову систему. Результати виявилися приголомшливими. У 1898 р. він виступив з доповіддю в Києві. Потім насилу видав книгу. Вперше автор видав її 1899 році в Києві. Вона потрясла уми хліборобів, і за десять років була чотири рази перевидана в Росії. Петро Аркадійович Столипін, прочитавши цю книгу, дав розпорядження губернаторам і ватажкам дворянства приступити до вивчення нової системи землеробства, рекомендуючи взяти її за основу. І ті сільгоспвиробники, які послідували порадам Овсинського отрималина своїй землі прекрасні врожаї - якраз до 1913 року, з яким потім у нас довго порівнювали досягнення радянської економіки... 

Гаряче літо 2010 року нагадало нам про те, що розвиток землеробської галузі має здійснюватися за рахунок введення і освоєння грунтозахисних систем землеробства. Нові підходи у вирішенні низки проблем позитивно позначилося на результатах землеробства в ряді господарств, що використовували безцінний досвід основоположника грунтозахисної системи землеробства І. Є. Овсинського, який ще на рубежі XIX і XX століть обгрунтовував і практично довів, що відвальний плуг - ворог хлібороба. І що сіяти треба на глибину два дюйми (1дюйм =2,54 см.) - під зерно, під буряк, під усе . Не глибше. Овсинський відмовився і від тодішніх добрив - чилійської селітри. Овсинський ніколи не орав глибше, ніж на 5 см. Головним достоїнством його системи була виняткова стійкість посівів і до засух, і до перезволоження, і, коли у сусідів посіви вигоряли або не сходили, він отримував прекрасні врожаї.

Слід сказати, що перші докладні вказівки про роль органічної мульчі, про природну структурі каналів і необов'язковості оранки дав за двадцять років до Овсинського російський вчений Дмитро Іванович Менделєєв.

Органічне землеробство - це розумний підхід до землі і рослин, завдяки якому досягаються стабільні врожаї при мінімальних витратах засобів, без застосування мінеральних добрив і отрутохімікатів. Його суть в тому, щоб організувати господарство подібно природним екосистемам, в яких кожне виробництво має своє призначення і живе у злагоді з іншими. Тисячі років наша Земля живила величезні ліси, луки, степи . Ніхто спеціально грунт над орав і не удобрював, і її родючість було невичерпним . Більше 6000 років культурного землеробства родючість землі зберігалося. У лише з середини ХХ століття через активну оранку грунтів родючість погіршилась. За останні десятиліття вчені усвідомили багато помилок. У результаті стало розвиватися органічне землеробство, засноване на розумінні того, як взаємодіють грунт, рослини , тварини і сили природи. Творячи своє господарство в гармонії, хороший землероб тільки направляє всі процеси, а не витрачає сили на боротьбу з природою. "Землетворення" - так називається фільм про одного російського фермера, який в наші часи послідував за дивовижний і практичний фільм про досвід звичайного російського землероба, але з незвичайними науковими коментарями і вражаючим результатом. Про землеробство яке творить, а не руйнує; про обробіток грунту про формування родючого шару грунту про всю спільноту - біоценоз конкретної ділянки землю, яку можна перетворити в урожайну землю. Пропонована система дозволяє одній людині обробляти 1 гектар землі без використання с / г техніки та отримувати врожай з одночасним збільшенням родючості!

Скачати книгу українського вченого-землероба І.Овсинського "Нова система землеробства" можна на сторінці нашого сайту!

актуально:

дружні сайти:

юридична допомога
юридична допомога
сайт про природнє рибоводство
сайт про природнє рибоводство
все про опалення і котли
все про опалення і котли

Метеодані для городника

Погода
Погода в Івано-Франківську

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Місячний календар для посівів
Місячний календар для посівів