Внутрішні системи теплиць

Якою б чудовою не виглядала ззовні ваша теплиця чи споруда захищеного ґрунту все ж її ефективність буде залежати в більшій мірі від того начиння, що є в середині... Так звана "начинка" теплиць обійдеться Вам не набагато дешевше ніж встановлення і покриття споруди захищеного ґрунту. Тут як із будівництвом власного будинку. Коробка будинку становить лише 40% від загальних витрат на будівництво.  

Так само із теплицями. Якщо Ви маєте намір використовувати теплицю лише весної і восени, то як мінімум Вам необхідно її обладнати системами провітрювання, вентиляції, догріву, засобами вимірювання хоча б температури вологості повітря і ґрунту...А це вже вимагає додаткових затрат. Однак, насправді всі ці "девайси" при правильному їх використанні окупляться надійним і стабільним результатом Вашої тепличної практики.

 

Все ж ми ознайомимо Вас з усіма наявним на сьогодні потрібними і "додатковими" системами внутрішніх комунікацій тепличного господарства від систем опалення  (накопичення, збереження чи виробництва тепла для обігріву) до компютерних програми розрахунку урожайності та строків дозрівання окремих тепличних культур.

 

Тому все по-порядку.

Найважливішою внутрішньою системою для теплиць є системи обігріву та теплозбереження. Адже саме від їх наявності чи відсутності залежить строки початку експлуатації теплиці та термін її експлуатації протягом року. І ця система включає не лише традиційне опалення, а й так звані органічні (або природні) способи акумуляції тепла в СЗҐ та його ефективного використання. Наявність системи обігріву і теплозбереження в теплиці робить Вас незалежним від зовнішнього теплового режиму. Чи на дворі зима чи літо, Ви маєте можливіть самостійно встановлювати "клімат-контроль" всередині СЗҐ.

Наступна по значимості - це система капельного зрошування та вологозбереження в теплиці. Цю систему можна спроектувати як самопливну так і з використанням різних насосних механізмів. ЇЇ головне завдання забезпечувати кореневу систему водою а середовище теплиці потрібною відносною вологістю. Крім того, вона ефективно підтримує і температуру в теплиці, не даючи їй перегріватися в спекотні дні.

Важливою необхідністю в теплиці є система провітрювання або газового розрідження.  Всім відомо, що рослинам потрібен вуглекислий газ, а не кисень для росту, але кисень є край необхідний бактеріям, червякам і комахам які "обслуговують" кореневу систему рослини, та й корінню рослини потрібен саме кисень, розчинений у воді. Для цього в теплицю повинно надходити свіже повітря.

Наступним елементом ефективного органічного зеплеробства в захищеному ґрунті є система досвічування. Звісно, влітку вона практично відключена, але для продовження вегетації рослин довгого дня, її необхідно мати. Крім того, досвічування повинно забезпечувати швидке проростання ранніх овочів та розсади, яку планують висаджувати у відкритий ґрунт.

Такі головні і необхідні системи для вирощування органічної їжі в спорудах захищеного ґрунту. Однак, удосконаленню немає меж, а тому "просунуті" тепличники мають в своєму розпорядженні ще й інші системи та пристрої для збільшення урожайності, зменшення ручної праці чи ефективного контролю за біохімічними Ось деякі з них:

системи подачі вуглекислого газу для теплиць;

прилади і способи контролю в теплицях;

автоматизація і компютеризація теплиць;

система аварійного сповіщення та відеонагляд за теплицями..

 

актуально:

дружні сайти:

юридична допомога
юридична допомога
сайт про природнє рибоводство
сайт про природнє рибоводство
все про опалення і котли
все про опалення і котли

Метеодані для городника

Погода
Погода в Івано-Франківську

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Місячний календар для посівів
Місячний календар для посівів