Пологі (скатні) та арочні (тунельні) теплиці.

арочна теплиця з верхньою фрамугою
арочна теплиця з верхньою фрамугою

Пологі або скатні так як і арочні або тунельні теплиці з покриттям полікарбонатом чи плівкою знайшли широке застосування серед фермерів і городників аматорів. Сучасні поліетиленові плівки товщиною від 100мкм та ще й УФ-стабілізовані використовуються переважно на малих ділянках та дачних і присадибних землях, зважаючи на їхню дешивезну. Все ж покриття з полікарбонату витісняє традиційні плівкові теплиці. Полікарбонат за своєю структурою гнучкий, легкий і міцний. Полікарбонат має ряд позитивних якостей, які стали визначальними у виборі матеріалу для виробництва парників і теплиць. Останнім часом замічено явне переважання арочних теплиць над традиційними скатними. І ось чому. 
 Всі переваги арочної теплиці над скатною зумовлені відмінностями в конструкції теплиці. Давайте розглянемо основні, найбільш важливі переваги арочної теплиці:
• Краще протистоїть бічному вітру. Сильні пориви вітру не можуть зірвати покриття з арочної теплиці, на відміну від скатної.
• Краще зсовується сніг. При монтажі скатної теплиці, для економії матеріалів, дах конструюється під кутом 120-140 градусів. При такому низькому нахилі сніг не зсовується, тому його постійно потрібно зчищати самостійно. На арочній теплиці сніг затримується тільки на верхній частині.
• Для кріплення на арочну конструкцію, один лист полікарбонату можна зігнути без додаткового кріплення вверху конструкції. Це означає, що при покритті полікарбонатом вам не потрібно його лишній раз розрізати та проводити додаткові заміри. При монтажі стандартної арочної теплиці ви накриваєте її цілими листами. Крім того, не потрібно кріпити полікарбонат в найвищій частині самої конструкції.
• Завдяки тому, що лист полікарбонату вигнутий, сонячні промені краще розсіюються, і в арочну теплицю проникає саме той спектр світла, що необхідний для швидкого росту і розвитку рослин.
• Краще утримує тепло. Завдяки відсутності додаткових стиків між дахом та стінками теплиці, як у випадку з скатною, тепловтрати значно менші.
• Простота монтажу за допомогою "якорів". Окрім можливості встановлення теплиці на бетонний фундамент чи дерев’яні бруси, арочну теплицю можна встановлювати безпосередньо на грунт за допомогою "якорів".
• Відсутність конькового стику панелей. Ви заощадите на додаткових елементах (коньках) та на опаленні, завдяки меншим тепловтратам.
• Збільшення кроку несучих конструкцій. А це – менші витрати на монтаж та матеріали, а отже економія коштів.
• Легше переносить ураганні вітри. Завдяки обтікаючій формі та відсутності відокремленого даху, така теплиця зазнає значно менших ушкоджень у випадку стихійного лиха.
• Легше здійснити демонтаж. Якщо вам потрібно перенести теплицю, розширити її, чи навпаки - зменшити розміри, то це набагато простіше зробити, ніж у випадку зі скатною.
• Розхід на матеріали на 40-50% нижчий, ніж на скатну конструкцію при таких самих розмірах.
• При кріпленні сотового полікарбонату внутрішні стінки стискаються, а зовнішні розтягуються, що надає йому додаткову несучу дію.

Отже, якщо ви вирішили збудувати на своїй ділянці арочну теплицю то необхідно,насамперед, подбати про її фундамент.

Оскільки, теплиці арочні з покриттям полікарбонатом дуже легкі і тому для них не обов'язково влаштовувати заглиблений стрічковий фундамент. Достатнім буде збити фундамент з дерев'яних балок або брусів, і навіть з колод. Головне уникнути проникнення води і конденсату до волокон деревини, що здійснюється шляхом занурення колод у бітумні киплячі розчини, або нанесення на балки чи бруси шару антикорезійних плівок, з попереднім влаштуванням насипного шару з щебню під фундаментом.

Перш ніж починати пристрій фундаменту необхідно зробити проект майбутньої теплиці на папері.
Оскільки розміри полікарбонатних листів стандартні: 2100 * 6000мм або  2100 * 12000мм то і варіантів теплиці може бути два. Так як арка теплиці виготовляється у вигляді кола, то висота теплиці при довжині полікарбонатних листів D = 6000мм буде:
3,14 * R = 6000 або R дорівнює 6000:3,14 = 1910мм. Ширина теплиці дорівнює 2 R = 3820мм
У другому випадку при довжині полікарбонатних листів D = 12000мм висота буде:
3,14 * R = 12000 або R дорівнює 12000:3,14 = 3821мм. Ширина теплиці дорівнює 2 R = 7642мм
Якщо все-таки планується теплиця велика, а листи полікарбонату 6000мм, то її потрібно робити з двох шматків полікарбонату.
У другому випадку висота теплиці майже 4 метри. Враховувати в другому випадку потрібно снігове і вітрове навантаження. Для такої великої теплиці необхідний металевий профіль завтовшки як мінімум 1мм. Крім цього слід передбачити влаштування розкосих балок для укріплення торців.
Слід також взяти до уваги і те, що в теплиці необхідно підвісити світильники на розтяжках, протягнути трубопровід для поливу і т.п.
Каркас
Теплиці з полікарбонату арочні можна робити з різних матеріалів. Народні умільці примудряються робити арки з дерева, труб ПВХ, металевих труб, алюмінієвих профілів і інших матеріалів. 
Труби ПВХ
З полівінілхлоридних труб можна зробити невелику теплицю або парник, використовуючи наявні в наявності сполуки, які застосовують для влаштування водопроводів.
На ринку виробники теплиць пропонують великий вибір різних конструкцій. Але враховуючи ціни на теплиці, за «такі гроші!» Можна кілька років їсти огірки і помідори, абсолютно не напружуючись біля землі. Як би там не було, виробники теплиць іноді не виправдовують очікування городників аматорів.
На заздрість сусідам теплиця арочна своїми руками під силу початківцям майстрам.
Застосування фітингів для з'єднання вдале рішення. Така теплиця не піддається корозії.
Для з'єднання полівінілхлоридних труб застосовують:
• Трійник полівінілхлоридний (J)
Цю деталь застосовують для поперечного з'єднання труб. У ній необхідно проточити внутрішній діаметр так, щоб труба могла вільно проходити через фітінг.
• Кут ПВХ 90 градусів (L)
• Кутовий трійник полівінілхлоридний (К)
Застосовується для складання кутів теплиці.
Порядок складання теплиці
Зробивши розрахунок фундаменту можна приступати до складання теплиці. Щоб дуги з труб не розгиналися у фундамент або просто в землю вбивають шматки труб (М), на які одягають поздовжні труби через трійник ПВХ (J). Дуги в свою чергу через трійник ПВХ (J) кріпляться на поздовжніх трубах.
У центрі дуги (С) встановлюють трійник (D) для установки поздовжньої сполучною. Прямокутник підстави замикає труба (А). Після того як ця досить таки хистка конструкція зведена її слід зміцнити розкосами або розтяжками.

До труб саморізами кріпляться листи полікарбонату. Вони додадуть жорсткості всієї конструкції.
Порада: діаметр отвору в полікарбонат повинен бути на 1,5-2мм більше діаметра саморіза. Це пов'язано з температурним розширенням листів полікарбонату. Недотримання цієї умови може призвести до руйнування аркушів покриття.
Для обслуговування теплиці необхідно зробити двері. Це робиться з тих же труб ПВХ і фітингів. Завіси роблять зі шматків труб, які склеюють один до одного.
Двері для теплиці
Двері для теплиці збирають з шматків труб і фітингів. Конструкція двері і рами не складна для повторення.
Теплиця з труб ПВХ в зборі.
Як видно з малюнка теплиця арочна саморобна з труб ПВХ не складна для повторення. Вентиляція в такій теплиці передбачена шляхом відкривання дверей.
Такі арочні теплиці під плівку також можна використовувати. Тільки треба врахувати в конструкції арочної теплиці кратність розмірів плівки.
Зварювальний апарат для труб ПВХ
Для монтажу такої теплиці необхідний зварювальний апарат для труб ПВХ.
Цей паяльник працює за принципом праски. Кінці труб, що зварюються нагріваються і зварюються. Паяльник комплектується різними насадками для труб різних діаметрів і терморегулятором.
Для того щоб справа йшла швидко необхідний спеціальний різак для труб ПВХ.
Різак для труб ПВХ
Це нескладне пристосування значно полегшує роботу. Якщо різака немає, можна різати труби ножівкою по металу.
Арочна теплиця з металу
Саморобна теплиця арочна з металу може бути виготовлена тільки в одному випадку - якщо є трубогнуття верстат. Зігнути трубу круглу або квадратну можна й іншим способом, але точність для арочної теплиці грає вирішальну роль.
Трубозгинальні верстат
З фотографії видно, що Трубозгинальні верстат нічого складного собою не представляє. Три профільованих ролика з'єднаних ланцюгом. Один з них середній має можливість рухатися вгору вниз.
Саме це і дозволяє регулювати кут вигину профілю. Кожен ролик має той профіль, який підлягає вигину.
Порада: якщо є бажання зробити такий верстат, зірочки можна купити б.у. на ринку де торгують уживаними автозапчастинами.
Процес гнучкі труб відбувається шляхом обертання одного з роликів вручну за допомогою важеля. Для зміни кута вигину арки центральний ролик за допомогою гвинтової пари опускається і піднімається. Для того щоб гнути круглі труби або сталеві кутники потрібно має інші ролики спеціально призначені для свого профілю.
Робити такий верстат можна в тому випадку якщо теплиця велика. Для маленької теплиці такі витрати не мають сенсу. Деталировку верстата можна купити в інтернеті за невеликі гроші.
Саморобні арочні теплиці ні в чому не поступаються промисловим виробам, а іноді і перевершують їх за окремими показниками.

Деталі для теплиці
Перед початком будівництва теплиці необхідно зробити специфікацію з'єднувальних елементів. Для цього необхідно зробити ескіз теплиці і буквально намалювати кожен вузол. Сполучних профілів не так вже й багато, конструкція їх не складна.
З'єднувальний профіль
Для з'єднання полікарбонатних листів застосовують такі види профілю:
• Алюмінієвий
• Полікарбонатний
Різниця між ними в тому, що алюмінієвий з'єднувальний профіль більш довговічний, ніж полікарбонатний. Алюмінієві профілю та з'єднання служать не менше 20 років. Різниця між ними не тільки в терміні експлуатації, але і в ціні.
Профіль кутовий
Його застосовують для монтажу кутів теплиці. Пружність кутового профілю полікарбонату дозволяє добитися хорошого ущільнення. Для кращого ущільнення стиків можна застосовувати силікон.
З'єднання полікарбонатних листів
На малюнку показана схема кріплення полікарбонатних листів на металевому каркасі за допомогою алюмінієвих профілів. Всі полікарбонатні листи притискаються до каркаса через спеціальний гумовий ущільнювач.
У металевому профілі каркаса теплиці свердлять отвори і нарізають в них різьблення.
З'єднання аркушів полікарбонатними профілями
Ще один з варіантів кріплення полікарбонатних листів за допомогою полікарбонатних профілів. Розроблена ціла серія спеціальних полікарбонатних сполук. У даному випадку нижній профіль кріпиться за допомогою саморізів до каркасу, а верхній притискає профіль.
Невеликі зуби в профілях «защелкивают» замок. Це дозволяє легко і швидко зібрати теплицю. Гумові ущільнювачі забезпечують герметичність у теплиці.
Профіль з'єднувальний нероз'ємний
За допомогою такого профілю можна легко і швидко з'єднати два листа полікарбонату. Завдяки своїй гнучкості цей профіль можна застосовувати для криволінійних форм.
Стики між з'єднувальним профілем і листами герметизують силіконом. Кріпиться профіль саморізами до каркаса без надто великих зусиль. Полікарбонат матеріал крихкий.
Профіль з'єднувальний рознімний
Ще один варіант з'єднувального профілю. У ньому передбачені спеціальні канавки під гумовий ущільнювач.
Нижній профіль кріпиться до каркаса теплиці. Верхня частина профілю вставляється із зусиллям і замикається.
Профіль з'єднувальний рознімний HCP
Спеціальний рознімний профіль, призначений для покриття коника теплиці. Має поглиблення для гумових ущільнень. Утримується в з'єднанні за рахунок пружності полікарбонату.
Застосовується для пристрою коника в арочних теплицях, де на конику поєднано два листа полікарбонату.

актуально:

дружні сайти:

юридична допомога
юридична допомога
сайт про природнє рибоводство
сайт про природнє рибоводство
все про опалення і котли
все про опалення і котли

Метеодані для городника

Погода
Погода в Івано-Франківську

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Місячний календар для посівів
Місячний календар для посівів