Вуглекислий газ для теплиць

 

Крім мінеральних і органічних добрив, поливу і температурного режиму рослинам необхідний вуглекислий газ. Деякі садівники називають його добривом. Він бере участь у фотосинтезі – «обмін речовин» в організмі рослини. Саме тому дуже важливо, щоб була організована система подачі вуглекислого газу в теплиці.

Вміст со2 в теплицях важливо для нормального росту рослин. Від достатньої його кількості залежить врожайність садових культур.

Газ в теплиці стимулює ранній і більш активне цвітіння, збільшує плодоношення. Він більш важливий, ніж мінеральні добрива.

СО2 бере участь у синтезі сухої речовини рослин на 94 %, і лише 6% утворюється з допомогою мінеральних добрив. Крім того, він підвищує стійкість рослин до хвороб і шкідників.

Фото

На фото нижче ви можете бачити варіанти подачі вуглекислого газу для теплиці:

8c0a8e1fa16a1a532836089a964d92b0 Генератор СО2 для теплиць і інші способи організації фотосинтезу ваших рослин

fbb85c83e5e739153182503c3982ac06 Генератор СО2 для теплиць і інші способи організації фотосинтезу ваших рослин

7c8ec9447c6f1c593d62e23e0c8d92a4 Генератор СО2 для теплиць і інші способи організації фотосинтезу ваших рослин

836da27f6bcf50c0f7220884e8ab71b6 Генератор СО2 для теплиць і інші способи організації фотосинтезу ваших рослин

 

Варіанти подачі газу

При звичайному вуличному вирощуванні або в плівкових парниках рослини одержують вуглекислий газ з атмосфери. В капітальних і промислових парниках для насичення їм повітря використовують різні методи і пристосування.

Технічні засоби в промислових теплицях

У великих фермерських господарствах часто використовують відходить газ котелень (дим). Перед тим, як подавати газ в теплиці, його необхідно очистити і остудити, тільки після цього він подається до грядок з газопровідною системою. Обладнання для відбору включає конденсор з вбудованим вентилятором, дозатор і газопровідні розподільні мережі.

c0eff416bba4334c1de25939c42e407c Генератор СО2 для теплиць і інші способи організації фотосинтезу ваших рослинРозподільні мережі – це поліетиленові рукави з перфорацією, простягнуті вздовж грядок. Така система повинна мати апаратуру, контролюючу склад газу на предмет вмісту домішок, які можуть загрожувати здоров’ю людей, які працюють в теплицях.

Загальна вартість такого обладнання досить висока, питання в тому, чи окупляться витрати на неї.

Більш простим рішенням буде використання твердої вуглекислоти – “сухого льоду", який можна розкласти в теплицях.

 

Для забезпечення газом невеликих теплиць використовують газогенератори, виділяють вуглекислий газ з повітря і закачувати його всередину парника. Він виробляє до 0,5 кг газу в годину. Його переваги:

не залежить від зовнішніх джерел;

генерує абсолютно чисту вуглекислоту в необхідних обсягах;

має сенсорний дозатор;

простий і недорогий в обслуговуванні (заміна фільтрів – 1 раз у півроку);

не впливає на температуру і вологість в теплиці.

Газові балони

Використання скрапленого газу в балонах також можливо. Але цей спосіб вимагає додаткового обладнання для підігріву і регулювання подачі газу, тобто зниження тиску. Тільки через такі пристрої можливе безпечне для рослин надходження газу у теплицю.

 

 

Якщо господарство включає тваринницьку ферму, можна налагодити повітрообмін приміщення теплиці і тваринницького приміщення. Тварини видихають вуглекислий газ, який так необхідний рослинам. Теплицю можна побудувати так, щоб два приміщення мали загальну стіну.

У ній робиться два отвори – вгорі і внизу. На них встановлюються малопотужні (щоб уникнути протягу) вентилятори. У результаті тварини отримують кисень від рослин, а ті вуглекислий газ.

Недолік цього способу в тому, що досягти необхідного балансу можна тільки дослідницьким шляхом: куди прилаштувати теплицю до свинарнику або курятника? І як регулювати надходження газу від різних тварин.

В теплицях на присадибній ділянці використовують гній та іншу неперепрілу органіку, що виділяють вуглекислий газ у кількості, достатній для його мешканців – огірків, томатів та інших культур. 

Якщо поставити в парнику бочку з водою і покласти в неї десяток великих стебел кропиви, можна отримати ще одне природнє джерело вуглекислого газу. Воду слід періодично доливати. Цей спосіб має один недолік – досить неприємний запах кропиви, що розкладається.

Ще одне джерело вуглекислого газу – спиртове бродіння. Деякі садівники ставлять між рослинами ємності з брагою – вода, дріжджі і цукор. Але цей спосіб витратний і ненадійний, так як термін бродіння невеликий а готувати нові каністри з брагою досить затратно.

Природні джерела

Головним природним джерелом вуглекислого газу для рослин є повітря. Відкривання кватирок – це найпростіший спосіб подачі в неї вуглекислого газу. Нічне дихання рослин і виділення вуглекислого газу грунтом також наповнює парник газом.

Рослини отримують вуглекислоту з повітря та з ґрунту, що утворюється в результаті гниття органіки та виділення вуглекислого газу живими організмами ґрунту. Але це лише чверть від їх добової потреби.

Багатьох цікавить питання чи можна влаштувати вуглекислий газ у теплиці своїми руками? Спробуємо відповісти на це питання.

Генератор вуглекислого газу для теплиць своїми руками – виправдано чи ні?

Виготовлення газогенератора своїми руками можливо, але не раціонально. Воно потребує не тільки значних фінансових вкладень, але трудовитрат.

Крім того, генератор со2 для теплиць вимагає наявності окремого приміщення, так як це пристрій, що виділяє велику кількість тепла, по суті, піч.

Набагато простіше і дешевше використовувати наявні технічні, біологічні чи природні джерела вуглекислого газу.

Кілька правил подачі газу

Засвоєння СО2 рослинами безпосередньо залежить від освітлення. При штучному освітленні газ засвоюється рослинами краще, ніж при річному природному денному світлі. Це означає, що в зимовий період підживлення газом повинна бути менше, ніж влітку.

Час подачі газу рослинам не менш важливо, ніж його кількість. Першу підгодівлю протягом дня краще проводити вранці, приблизно через 2 години після настання світлового дня. В цей час рослини найкраще поглинають газ. Другу підгодівлю роблять ввечері, за 2 години до настання темряви.

У кожної культури свій обсяг споживання вуглекислого газу. Тому обов’язково цікавтеся, скільки газу потрібно томатів, перців або квітам. Надлишок газу може нашкодити рослинам.

Знання – сила, чим краще ми пізнаємо свої рослини, тим з більшою вдячністю вони віддають нам свої плоди. Успіхів та добрих врожаїв. Ну а систему подачі вуглекислого газу в теплиці вибирайте самі, в залежності від своїх можливостей та уподобань.

Корисне відео

Як виділити вуглекислий газ для теплиці в домашніх умовах дивіться на відео нижче:


актуально:

дружні сайти:

юридична допомога
юридична допомога
сайт про природнє рибоводство
сайт про природнє рибоводство
все про опалення і котли
все про опалення і котли

Метеодані для городника

Погода
Погода в Івано-Франківську

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Місячний календар для посівів
Місячний календар для посівів