"Національні особливості" будівництва СЗҐ

Першими у нашому списку є дома-теплиці. Це унікальне поєднання теплиці з будинком для проживання просто дивує своїми формами, ощадливістю і захищеністю. Живеш ніби під куполом, без вітрів і дощів. Причому економиш на опаленні. А затишок просто вражає. Особливо коли будинок в місті ,або поруч з шосе. Так, одна сім’я зі Швеції знайшла оригінальне рішення для захисту житла від холоду, що дозволяє значно підвищити рівень енергоефективності. Шведи збудували скляну теплицю навколо власного будинку, за рахунок чого забезпечується природний обігрів і максимально комфортний мікроклімат.

Проект архітектора Бенгта Варна по утепленню житлових об’єктів з допомогою зведення навколо них теплиці. Сам автор проекту називає такі конструкції Naturhus, що в перекладі звучить, як природний будинок. За словами архітектора, перший об’єкт такого типу був зведений ще в 1974 році.

Таким чином, замість будівництва нової споруди сім’я вирішила перетворити свій літній будинок. Навколо житлового будинку була побудована зовнішня металева конструкція теплиці, покрита чотирьохміліметровим склом. Завдяки цьому всередині Naturhus панує м’який середземноморський клімат. Об’єкт, що знаходиться в теплиці, здатний зберігати в кілька разів більше тепла. Коли на вулиці температура досягає -3 °С, в будинку зазвичай +15-20 °С.

Крім того, на даху під склом, господарями будинку була облаштована спеціальна зона відпочинку, де можна приймати сонячні ванни, читати і гойдатися на гойдалці.

До того ж родина отримала можливість вирощувати прямо біля будинку помідори, огірки та інжир, що зовсім нетипово для Скандинавії. Тому скляну теплицю можна назвати ще і сонячним вегетарієм.

Завдяки такому рішенню родині вдалося не тільки зробити будинок теплим, але і отримати нові можливості, а також суттєво скоротити витрати на опалення. 

 

Не відстають від скандинавів і японські архітектори.

Сучасний будинок, що розташований в японському місті Ямасакі, був споруджений з 3-х наполовину прозорих блоків, які чимось схожі на теплиці і підносяться над першим рівнем-платформою. Фахівці подбали про те, щоб всі конструкції, які пропускають світло, були поміщені у вітальню, кімнату з сонячної сторони і в ванну. Крім того, вони допомагають забезпечити достатньою кількістю природного світла простору для нижнього рівня.Рівень 1-го поверху був опущений нижче нульової позначки на 76 сантиметрів. Це було зроблено японськими фахівцями для того, щоб нівелювати особливості ділянки, де даний об’єкт був зведений. Таким чином, тільки так можна гарантувати безперебійну і надійну роботу прогресивної системи опалення будівлі. Створена платформа майстерно трансформує територію для ігор маленьких дітей, які постійно перебувають у полі зору їхніх батьків.

Крім того така невисока архітектура будівлі ніяк не закриває чудові види на навколишній ландафт. Він береже особисте життя мешканців цього унікального будиночка під назвою «House in Yamasaki» і не дозволяє стороннім поглядам проникати усередину.

актуально:

дружні сайти:

юридична допомога
юридична допомога
сайт про природнє рибоводство
сайт про природнє рибоводство
все про опалення і котли
все про опалення і котли

Метеодані для городника

Погода
Погода в Івано-Франківську

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Тернополі

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Львові

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Місячний календар для посівів
Місячний календар для посівів